Menü Bezárás

Hordozható MP3 lejátszó

Készítette: Holcsik Tamás

Update 2009-02-22: Megírtam a FAT-kezelés azon részét ami a clustereket követi, vagyis mostmár a töredezett fájlokat is tudja olvasni akadás nélkül. Hangerőszabályozás működik, fájlneveket tudok olvasni, directory listing gyakorlatilag van 😀

Update 02-08: Kiderült hogy tükrözve lett megtervezve az SD kártya kiosztása, mert ez a foglalat 180fokot forgat a kártyán. Így most gyakorlatilag össze kell gányolni hogy működjön…. Ha elkészül teljesen akkor készítek egy hibajavított nyákot hozzá mert ennyi hiba már több a soknál….Amúgy az mp3 dekóder oké, a kommunikáció is teljesen jól megy a géppel…már csak az LCDt meg a memkártyát kell beéleszteni…
Update 02-05: A gombok híján minden benn… Tesztek szerint megy a dekóder (sine-test),az AVR minden lába oké. FT245-öt felismeri a gép. LCD háttérvilágítás step-up oké, volt 1 elb@szás a tervben. Ez a vezetékelés a képen…. A kvarc az még nem a végleges, csak a teszt miatt, mert most csak ilyenem volt itthon

mp3_pic1mp3_pic2

Update 02-04: Sikerült 90fokkal elforgatva felforrasztani tegnap az AVR-t . Most átforrasztottam elvileg oké lehett programozni, de valamiért 60 mA-t evett az AVR… Végül kiderült hogy volt egy zárlat is amit véletlenül tudatosan csináltam, és a VS1011-nek be volt már forrasztva a MISO lába ami miatt oda is folyt valamennyi áram… Majd kiderül hogy mi élte túl…. Elvileg nem ment tönkre az AVR egyik IO lába sem, a ledvillogós teszt alapján
1-2 kép leend (meg idővel ki lesznek gyomlálva a felesleg képek)
Jelenleg kisebb mint a mobilom 😀

mp3_pic3

Hogy haladjak inkább nekiestem és megcsináltam magam házilag a nyákot. Nem lett annyira komoly mint amilyen lett volna ha legyártatom (nincs zöld színe, meg a viákat kézzel kell beforrasztanom). És igen, lehetséges házilag 2 oldalas nyákot gyártani aminél az IC alatt van átkötés a másik oldalra. Itt az atmega64 alatt van egy rakás átkötés, de igazából gond nélkül be lehet forrasztani így is, pár tized milimétert kell hajlitani a lábán és símán felfekszik. Ugyanez a VS1011 és majd az FT245-ös IC alatt.

Ennél már csak csúnyább lesz a nyák ha beforrasztom a az alkatrészeket, mert az Akrillan lakkra már nem túl jó forrasztani. De muszáj volt lelakkozni mert nem akartam hogy meg oxidálódjon az éjszaka a nyák

Még breadboardban

mp3_pic4

Technikai infók
Mikrovezérlő: ATmega64
MP3 dekóder : VS1011e
Memória : microSD kártya (Jelenleg 2GB-osat kezel)
Fájlrendszer: Jelenleg FAT16-ot tud de még nincs teljesen kész
Kijelző : Nokia2600-ról, színes, 131×131

Ficsörök amiket eddig tud (és majd tudni fog)
Zenét lejátszani 😀
MP3 lejátszás 320kbps -ig
(Hangerő szabályzás, Bassboost…)
(skinek kezelése)
Valahogy majd így fog kinézni…. de eléggé szegényes a kép, mert hiányzanak az egyedi alkatrészek róla

mp3_pic5

mp3_pic6

 

 

 

Related Posts